1η Η Λαμπροπούλου Στη Σπάρτη

Τα καλοκαιρινά τουρνουά δεν σταματούν για τους αθλητές τένις της ΑΕΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ. Η Σήλια Λαμπροπούλου πιστή στο ραντεβού της με τις επιτυχίες πρόσθεσε ακόμα μια 1η θέση στο φετινό “λογαριασμό” των επιτυχιών.

Πιο συγκεκριμένα στο τουρνουά διπλών, που έλαβε χώρα στον όμορο νομό της Σπάρτης και που διοργάνωσε με απόλυτη επιτυχία το Sparti Tennis Club κατέλαβε την 1η θέση του τουρνουά.
Αυτή την φορά συμπαίχτρια της, ήταν η Ελένη Καλτεζιώτη του ΣΑ Τρίπολης.
Τα δύο κορίτσια από την Τρίπολη έκαναν σπουδαίες εμφανίσεις καθ όλη την διάρκεια του τουρνουά και δίκαια κατέκτησαν την 1η θέση.

Στο αγωνιστικό κομμάτι η Λαμπροπούλου και η Καλτεζιώτη αγωνίστηκαν για αρχή στο ταμπλό των ομίλων, όπου αντιμετώπισαν επιτυχημένα όλα τους τα παιχνίδια, κερδίζοντάς τα με 2-0 σετ.
Στον πρώτο γύρο αντιμετώπισαν το ζευγάρι Μπουζούκα – Σούλα, του οποίου και επικράτησαν με 60, 60. Επόμενες αντίπαλοι οι Δημητροπούλου – Μαγκαλούση, τις οποίες και κέρδισαν με 61, 60.
Επιτυχημένος ήταν και ο τελευταίος γύρος των αγώνων με σκορ 60,60 απέναντι στις Σαραντοπούλου – Ψυχογιού, σκορ που τους έκανε να περάσουν πρώτες στο ταμπλό και να αντιμετωπίσουν στα ημιτελικά τις δεύτερες του 2ου ταμπλό.
Το σκορ στα ημιτελικά απέναντι στις Κυριακοπούλου – Κωστάκου δεν άλλαξε και τα κορίτσια από την Τρίπολη επικράτησαν με 61, 60.
Στον μεγάλο τελικό η Λαμπροπούλου με την Καλτεζιώτη αντιμετώπισαν το ζευγάρι των Αντωνίου – Αντωνίου, του οποίου και επικράτησαν με 62, 63 κερδίζοντας την 1η θέση του τουρνουά.

Η διοίκηση και η προπονητική ομάδα τένις της ΑΕΚ Τρίπολης συγχαίρουν την αθλήτρια τους Σήλια Λαμπροπούλου και την συμπαίχτρια της Καλτεζιώτη για αυτή τους την επιτυχία και τους εύχονται καλή καλοκαιρινή αγωνιστική συνέχεια.