Πρωταθλήτρια η Γαβριέλλα Χαραλαμπίδη στο Λίβανο

Τον πρώτο της τίτλο σε τουρνουά ITF Juniors κατέκτησε η αθλήτρια της ακαδημίας In Out Court Tennis Academy , Γαβριέλλα Χαραλαμπίδη στο Λίβανο.

Η Γαβριέλλα κάνοντας μια εξαιρετική εβδομάδα στο τουρνουά Damour Country Club , κατάφερε να πετύχει τέσσερις νίκες και να κατακτήσει την πρώτη θέση στο συγκεκριμένο τουρνουά. Στον πρώτο γύρο πέρασε με bye , για να αντιμετωπίσει στη συνέχεια την Τουρκάλα Elif Sanem Κaradag την οποία και κέρδισε με 6/2 6/3. Στην οχτάδα επιβλήθηκε της Ιταλίδας Giulia Brighi με 6/0 6/3 για να φτάσει στον ημιτελικό όπου με νίκη 6/2 6/2 επικράτησε της Λιβανέζας Nour Dib. Ο τελικός διεξήχθη την ίδια ημέρα και η Γαβριέλλα μετά από πολύ καλή εμφάνιση επικράτησε της Ολλανδέζας Anouck Vraancken Peeters με 6/4 7/5 και κατέκτησε την πρώτη θέση.

Αυτή ήταν η δεύτερη συμμετοχή της Γαβριέλλας σε τελικό μονών σε τουρνουά της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας Αντισφαίρισης μετά τη δεύτερη θέση που κατέκτησε τον Ιούνιο του 2017 στη Λάρνακα της Κύπρου. Στα διπλά η Γαβριέλλα με συμπαίχτρια τη Λυδία Βλάχου κατόρθωσε να φτάσει μέχρι τον ημιτελικό.

Η προπονητική ομάδα του In Out Court Tennis Academy συγχαίρει τη Γαβριέλλα για τη μεγάλη επιτυχία της και της εύχεται να έχει υγεία και καλή επιτυχία στα επόμενα τουρνουά που θα συμμετέχει.